Vishay Sprague 592D106X9050R2T20H
Part No.:
592D106X9050R2T20H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2824
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 592D106X9050R2T20H on Anpu?
3. Are the 592D106X9050R2T20H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D106X9050R2T20H?
Image 592D106X9050R2T20H
Part Number 592D106X9050R2T20H
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)