Vishay Sprague 592D108X06R3R8T20H
Part No.:
592D108X06R3R8T20H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 6.3V 2824
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 592D108X06R3R8T20H on Anpu?
3. Are the 592D108X06R3R8T20H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D108X06R3R8T20H?
Image 592D108X06R3R8T20H
Part Number 592D108X06R3R8T20H
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)