Vishay Sprague 592D227X9010D2T19H
Part No.:
592D227X9010D2T19H
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 592D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
120mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 592D227X9010D2T19H on Anpu?
3. Are the 592D227X9010D2T19H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D227X9010D2T19H?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 592D227X9010D2T19H
Part Number 592D227X9010D2T19H
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 592D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)