Vishay Sprague 592D337X9010R8T20H
Part No.:
592D337X9010R8T20H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2824
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 592D337X9010R8T20H on Anpu?
3. Are the 592D337X9010R8T20H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D337X9010R8T20H?
Image 592D337X9010R8T20H
Part Number 592D337X9010R8T20H
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)