Vishay Sprague 592D685X9020B4T15H
Part No.:
592D685X9020B4T15H
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 1611
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 592D685X9020B4T15H on Anpu?
3. Are the 592D685X9020B4T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D685X9020B4T15H?
Image 592D685X9020B4T15H
Part Number 592D685X9020B4T15H
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)