Vishay Sprague 592D687X06R3R2T16H
Part No.:
592D687X06R3R2T16H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2824
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 592D687X06R3R2T16H on Anpu?
3. Are the 592D687X06R3R2T16H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D687X06R3R2T16H?
Image 592D687X06R3R2T16H
Part Number 592D687X06R3R2T16H
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)