Vishay Sprague 593D476X0020E2TE3
Part No.:
593D476X0020E2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 593D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 593D476X0020E2TE3 on Anpu?
3. Are the 593D476X0020E2TE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 593D476X0020E2TE3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 593D476X0020E2TE3
Part Number 593D476X0020E2TE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 593D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)