Vishay Sprague 594D106X9020B4T
Part No.:
594D106X9020B4T
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V 1611
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
850mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 594D106X9020B4T on Anpu?
3. Are the 594D106X9020B4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D106X9020B4T?
Image 594D106X9020B4T
Part Number 594D106X9020B4T
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 850mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)