Vishay Sprague 594D107X0020D8T
Part No.:
594D107X0020D8T
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 20% 20V 2917
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
85mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 594D107X0020D8T on Anpu?
3. Are the 594D107X0020D8T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D107X0020D8T?
Image 594D107X0020D8T
Part Number 594D107X0020D8T
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)