Vishay Sprague 594D127X9010C2T
Part No.:
594D127X9010C2T
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 120UF 10% 10V 2812
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
95mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Qualification:
1. How to order 594D127X9010C2T on Anpu?
3. Are the 594D127X9010C2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D127X9010C2T?
Image 594D127X9010C2T
Part Number 594D127X9010C2T
Product Status Active
Capacitance 120 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 95mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)