Vishay Sprague 594D156X0010B2T
Part No.:
594D156X0010B2T
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V 1611
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 594D156X0010B2T on Anpu?
3. Are the 594D156X0010B2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D156X0010B2T?
Image 594D156X0010B2T
Part Number 594D156X0010B2T
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)