Vishay Sprague 594D226X0020C8T
Part No.:
594D226X0020C8T
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 20% 20V 2812
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Qualification:
1. How to order 594D226X0020C8T on Anpu?
3. Are the 594D226X0020C8T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D226X0020C8T?
Image 594D226X0020C8T
Part Number 594D226X0020C8T
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)