Vishay Sprague 594D226X06R3B2T
Part No.:
594D226X06R3B2T
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1611
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
380mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 594D226X06R3B2T on Anpu?
3. Are the 594D226X06R3B2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D226X06R3B2T?
Image 594D226X06R3B2T
Part Number 594D226X06R3B2T
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 380mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)