Vishay Sprague 594D227X9010D8T
Part No.:
594D227X9010D8T
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
65mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 594D227X9010D8T on Anpu?
3. Are the 594D227X9010D8T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D227X9010D8T?
Image 594D227X9010D8T
Part Number 594D227X9010D8T
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)