Vishay Sprague 594D337X06R3C8T
Part No.:
594D337X06R3C8T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2812
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 594D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 594D337X06R3C8T on Anpu?
3. Are the 594D337X06R3C8T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D337X06R3C8T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 594D337X06R3C8T
Part Number 594D337X06R3C8T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 594D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)