Vishay Sprague 594D476X0020C2T
Part No.:
594D476X0020C2T
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V 2812
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Qualification:
1. How to order 594D476X0020C2T on Anpu?
3. Are the 594D476X0020C2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D476X0020C2T?
Image 594D476X0020C2T
Part Number 594D476X0020C2T
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)