Vishay Sprague 594D687X9004D2T035
Part No.:
594D687X9004D2T035
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 594D687X9004D2T035 on Anpu?
3. Are the 594D687X9004D2T035 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 594D687X9004D2T035?
Image 594D687X9004D2T035
Part Number 594D687X9004D2T035
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)