Vishay Sprague 595D104X9050T4T
Part No.:
595D104X9050T4T
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 0.1UF 10% 50V 0805
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
22.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
T
Qualification:
1. How to order 595D104X9050T4T on Anpu?
3. Are the 595D104X9050T4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D104X9050T4T?
Image 595D104X9050T4T
Part Number 595D104X9050T4T
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 22.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)