Vishay Sprague 595D106X0050D2T
Part No.:
595D106X0050D2T
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 595D106X0050D2T on Anpu?
3. Are the 595D106X0050D2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D106X0050D2T?
Image 595D106X0050D2T
Part Number 595D106X0050D2T
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)