Vishay Sprague 595D106X9025B4T
Part No.:
595D106X9025B4T
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 1611
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 595D106X9025B4T on Anpu?
3. Are the 595D106X9025B4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D106X9025B4T?
Image 595D106X9025B4T
Part Number 595D106X9025B4T
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)