Vishay Sprague 595D107X9020D8T
Part No.:
595D107X9020D8T
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
180mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 595D107X9020D8T on Anpu?
3. Are the 595D107X9020D8T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D107X9020D8T?
Image 595D107X9020D8T
Part Number 595D107X9020D8T
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)