Vishay Sprague 595D155X0035B4T
Part No.:
595D155X0035B4T
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 1611
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 595D155X0035B4T on Anpu?
3. Are the 595D155X0035B4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D155X0035B4T?
Image 595D155X0035B4T
Part Number 595D155X0035B4T
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.8Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)