Vishay Sprague 595D155X9050C2T
Part No.:
595D155X9050C2T
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 50V 2812
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Qualification:
1. How to order 595D155X9050C2T on Anpu?
3. Are the 595D155X9050C2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D155X9050C2T?
Image 595D155X9050C2T
Part Number 595D155X9050C2T
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)