Vishay Sprague 595D157X0016D8T
Part No.:
595D157X0016D8T
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 20% 16V 2917
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 595D157X0016D8T on Anpu?
3. Are the 595D157X0016D8T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D157X0016D8T?
Image 595D157X0016D8T
Part Number 595D157X0016D8T
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)