Vishay Sprague 595D187X96R3D2T
Part No.:
595D187X96R3D2T
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 180UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
180 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 595D187X96R3D2T on Anpu?
3. Are the 595D187X96R3D2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D187X96R3D2T?
Image 595D187X96R3D2T
Part Number 595D187X96R3D2T
Product Status Active
Capacitance 180 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)