Vishay Sprague 595D277X9004D2W
Part No.:
595D277X9004D2W
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 270UF 10% 4V 2917
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
130mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 595D277X9004D2W on Anpu?
3. Are the 595D277X9004D2W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D277X9004D2W?
Image 595D277X9004D2W
Part Number 595D277X9004D2W
Product Status Active
Capacitance 270 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)