Vishay Sprague 595D336X9016B4T
Part No.:
595D336X9016B4T
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 16V 1611
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
720mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 595D336X9016B4T on Anpu?
3. Are the 595D336X9016B4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D336X9016B4T?
Image 595D336X9016B4T
Part Number 595D336X9016B4T
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 720mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)