Vishay Sprague 595D336X9025D8T
Part No.:
595D336X9025D8T
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
270mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 595D336X9025D8T on Anpu?
3. Are the 595D336X9025D8T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D336X9025D8T?
Image 595D336X9025D8T
Part Number 595D336X9025D8T
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 270mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)