Vishay Sprague 595D474X9025T4T
Part No.:
595D474X9025T4T
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 25V 0805
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
13.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
T
Qualification:
1. How to order 595D474X9025T4T on Anpu?
3. Are the 595D474X9025T4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D474X9025T4T?
Image 595D474X9025T4T
Part Number 595D474X9025T4T
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 13.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)