Vishay Sprague 595D684X0020T4T
Part No.:
595D684X0020T4T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 20V 0805
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 595D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
10.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Size / Dimension:
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
T
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 595D684X0020T4T on Anpu?
3. Are the 595D684X0020T4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595D684X0020T4T?
Image 595D684X0020T4T
Part Number 595D684X0020T4T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 595D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 10.8Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)