Vishay Sprague 597D226X0063F8T
Part No.:
597D226X0063F8T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
3024 (7660 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 20% 63V 3024
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 597D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
63 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 597D226X0063F8T on Anpu?
3. Are the 597D226X0063F8T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 597D226X0063F8T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 597D226X0063F8T
Part Number 597D226X0063F8T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 597D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 63 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)