Vishay Vitramon CDR01BP150BJWSAJ
Part No.:
CDR01BP150BJWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR01BP150BJWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 15PF 100V BP 0805
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BP150BJWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BP150BJWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP150BJWSAJ?
Image CDR01BP150BJWSAJ
Part Number CDR01BP150BJWSAJ
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)