Vishay Vitramon CDR01BP151BKWSAJ
Part No.:
CDR01BP151BKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR01BP151BKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 150PF 100V BP 0805
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BP151BKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BP151BKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP151BKWSAJ?
Image CDR01BP151BKWSAJ
Part Number CDR01BP151BKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)