Vishay Vitramon CDR01BP330BKUSAJ
Part No.:
CDR01BP330BKUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR01BP330BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V BP 0805
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BP330BKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BP330BKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP330BKUSAJ?
Image CDR01BP330BKUSAJ
Part Number CDR01BP330BKUSAJ
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)