Vishay Vitramon CDR01BP680BJUSAJ
Part No.:
CDR01BP680BJUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR01BP680BJUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 68PF 100V BP 0805
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BP680BJUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BP680BJUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP680BJUSAJ?
Image CDR01BP680BJUSAJ
Part Number CDR01BP680BJUSAJ
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)