Vishay Vitramon CDR01BX102BKWSAJ
Part No.:
CDR01BX102BKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR01BX102BKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 100V BX 0805
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX102BKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BX102BKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX102BKWSAJ?
Image CDR01BX102BKWSAJ
Part Number CDR01BX102BKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)