Vishay Vitramon CDR01BX221BKUSAJ
Part No.:
CDR01BX221BKUSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Package:
Datasheet:
AnpuCDR01BX221BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V BX 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX221BKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BX221BKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX221BKUSAJ?
Image CDR01BX221BKUSAJ
Part Number CDR01BX221BKUSAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)