Vishay Vitramon CDR01BX271BKUSAJ
Part No.:
CDR01BX271BKUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR01BX271BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 270PF 100V BX 0805
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX271BKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BX271BKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX271BKUSAJ?
Image CDR01BX271BKUSAJ
Part Number CDR01BX271BKUSAJ
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)