Vishay Vitramon CDR01BX331BKUSAJ
Part No.:
CDR01BX331BKUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR01BX331BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V BX 0805
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX331BKUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR01BX331BKUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX331BKUSAJ?
Image CDR01BX331BKUSAJ
Part Number CDR01BX331BKUSAJ
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)