Vishay Vitramon CDR31BP101BKURAJ
Part No.:
CDR31BP101BKURAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Package:
Datasheet:
AnpuCDR31BP101BKURAJ.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V BP 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
R (0.01%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP101BKURAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP101BKURAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP101BKURAJ?
Image CDR31BP101BKURAJ
Part Number CDR31BP101BKURAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)