Vishay Vitramon CDR31BP2R2BCWSAJ
Part No.:
CDR31BP2R2BCWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BP2R2BCWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 100V BP 0805
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP2R2BCWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP2R2BCWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP2R2BCWSAJ?
Image CDR31BP2R2BCWSAJ
Part Number CDR31BP2R2BCWSAJ
Product Status Active
Capacitance 2.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)