Vishay Vitramon CDR31BP511AFUSAJ
Part No.:
CDR31BP511AFUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BP511AFUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 510PF 50V BP 0805
Capacitance:
510 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP511AFUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP511AFUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP511AFUSAJ?
Image CDR31BP511AFUSAJ
Part Number CDR31BP511AFUSAJ
Product Status Active
Capacitance 510 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)