Vishay Vitramon CDR31BP560BKWSAJ
Part No.:
CDR31BP560BKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BP560BKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 56PF 100V BP 0805
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP560BKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP560BKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP560BKWSAJ?
Image CDR31BP560BKWSAJ
Part Number CDR31BP560BKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)