Vishay Vitramon CDR31BP561AFUSAJ
Part No.:
CDR31BP561AFUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BP561AFUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 560PF 50V BP 0805
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP561AFUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP561AFUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP561AFUSAJ?
Image CDR31BP561AFUSAJ
Part Number CDR31BP561AFUSAJ
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)