Vishay Vitramon CDR31BP621AFUSAJ
Part No.:
CDR31BP621AFUSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BP621AFUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 620PF 50V BP 0805
Capacitance:
620 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP621AFUSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP621AFUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP621AFUSAJ?
Image CDR31BP621AFUSAJ
Part Number CDR31BP621AFUSAJ
Product Status Active
Capacitance 620 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)