Vishay Vitramon CDR31BP680BKWSAJ
Part No.:
CDR31BP680BKWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BP680BKWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 68PF 100V BP 0805
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP680BKWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP680BKWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP680BKWSAJ?
Image CDR31BP680BKWSAJ
Part Number CDR31BP680BKWSAJ
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)