Vishay Vitramon CDR31BP6R8BDWSAJ
Part No.:
CDR31BP6R8BDWSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BP6R8BDWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 100V BP 0805
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP6R8BDWSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BP6R8BDWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP6R8BDWSAJ?
Image CDR31BP6R8BDWSAJ
Part Number CDR31BP6R8BDWSAJ
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)