Vishay Vitramon CDR31BX103AKZRAJ
Part No.:
CDR31BX103AKZRAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BX103AKZRAJ.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX103AKZRAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX103AKZRAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX103AKZRAJ?
Image CDR31BX103AKZRAJ
Part Number CDR31BX103AKZRAJ
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)