Vishay Vitramon CDR31BX103AKZSAJ
Part No.:
CDR31BX103AKZSAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BX103AKZSAJ.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX103AKZSAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX103AKZSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX103AKZSAJ?
Image CDR31BX103AKZSAJ
Part Number CDR31BX103AKZSAJ
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)