Vishay Vitramon CDR31BX123AKUPAJ
Part No.:
CDR31BX123AKUPAJ
Datasheet:
AnpuCDR31BX123AKUPAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 50V BX 0805
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BX123AKUPAJ on Anpu?
3. Are the CDR31BX123AKUPAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BX123AKUPAJ?
Image CDR31BX123AKUPAJ
Part Number CDR31BX123AKUPAJ
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate P (0.1%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)